Sağlıklı Tatil için Mavi Tur

Mavinin her tonuna ve doğanın tüm renklerine tanıklık edeceğiniz koyları, güzel sokaklarında kaybolmak isteyeceğiniz sahil kasabaları, su sporlarının ve eğlencenin dibine vuracağınız aktiviteleriyle dolu mavi yolculuklar sağlığınız için tüm seçeneklere sahip. Ruhunuzun ve bedeninizin adeta yenilendiği ve kendinizi formda hissettiğiniz tekne tatillerinin sağlığınız için faydalarını bir araya getirdik.

Sportif tatil

Kano
Kano

Denizde de en az karadaki kadar spor imkanı bulunur. Mavi tur rotaları üzerinde bulunan neredeyse tüm koylarda su sporlarının çoğunu yapma imkanını yakalayabilirsiniz. Deniz üzerinde yüzmeden kanoya, kürek sörfü, wake board gibi birçok aktivite kaslarımızın epey çoğunu çalıştıran ve kesinlikle eğlenceli sporlardır. Fit bir görünüme sahip olmak için spor yapmak aynı zamanda sağlığımız için de son derece önemlidir.

Bol bol güneş

Güneş ve Deniz
Güneş ve Deniz

Tabi ki güneşle ilişkimiz daha kontrollü bir şekilde ilerlemeli. D vitaminini en çok depoladığımız ve faydaları aslında sayfalarca sürebilecek güneş altında mümkünse güneş kremlerimizle durmakta fayda var. Yazın epey yakıcı olabiliyor. Gölgedeyken de D vitaminini güneşli ortamda alabildiğinizi unutmayın. Sabah güneşiyle yapılan yürüyüşlerinizde güneş ışınlarının kanser ve kemik erimesinin önüne geçtiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 

Temiz hava ve doğa

doğa ve turkuaz deniz
doğa ve turkuaz deniz

Karadan ulaşımın olmadığı bir çok bakir koya erişim imkanınızın olduğu mavi yolculuklar şehirde solumak zorunda kaldığımız egzoz gazları, fabrikaların kirlettiği tozlu havalardan çok daha temizdir. Aldığınız nefesin tadına varacağınız bu yolculuklarda zihninizin açıldığını hissedeceksiniz. 

Sakinlik ve Sessizlik

sakin deniz
sakin deniz

Şehir ve iş hayatı dünyanın neresinde olursa olsun stresli ve kaotiktir. Tüm tatil seçenekleri içerisinde kendinizi en rahat hissetmenizi sağlayacak olan tekne tatili sayesinde tüm gürültü ve stresten bir anda uzaklaşırsınız. İnsan psikolojisinin fiziksel sağlık üzerinde etkili bir rol üstlendiğini düşünürsek bu sakin ve doğayla iç içe olacağımız tatilin sağlığımız için ne kadar doğru bir seçenek olduğunu da anlayabiliriz. Kuş seslerinin eşlik ettiği muhteşem manzaralarla dolu mavi turlar kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Deniz suyunun faydaları

Öncelikli olarak bağışıklık sistemine çok faydalı olduğu bilinen deniz suyu, içindeki minerallerle de cildinizi gerginleştirir ve daha gençleşmiş bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Stres ve depresyon için de çok iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Üst solunum yolları ve uyku düzensizliği gibi sağlık sorunlarına iyi geldiğiyle ilgili yazılan onlarca makale bulunan deniz suyu, mavi yolculuğunuz süresince de en temiz şekliyle en güzel koylarda ayağınızın dibinde olacak. Sıklıkla yüzmenizi öneriyoruz.