Teknede Yeme İçme

Doğal güzellikler ve bol aktiviteler arasında geçirdiğiniz mavi yolculuğunuzda çoğu zaman deniz üzerinde olursunuz. Bu sürecin en lezzetli anları elbette hazırlanan muhteşem sofraların kurulduğu yemek zamanlarıdır. Ege ve Akdeniz’in izlerini taşıyan mavi yolculuklarda yeme içme son derece önemli bir eylemdir. Bu yüzden tekne tatili henüz başlamamışken bu konuyla ilgili kısa bir çalışma yürütmek son derece önemlidir. Her ne kadar mürettebatınız ihtiyaçlarınızı servis botlarıyla da getirebilse de planlanmış bir süreçte buna hiç ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Mürettebatlı ya da mürettebatsız kiraladığınız teknenin süresine göre kendi menünüzle ilgili mutlaka bir çalışma yapmalısınız. Belirlediğiniz menü kapsamında gerçekleştirmeniz gereken alışverişi acenteniz de sizin adınıza teknenize gelmeden yapabilir.

Mutfak Kimde?

Yelkenli ya da katamaran kiralamak mürettebatsız gerçekleştirebileceğiniz kiralama seçeneklerinden. Eğer özel bir talebiniz yoksa bu süreçte mutfak tamamen sizin kontrolünüzdedir. Bu yüzden daha dikkatli şekilde alışveriş ve süreci yönetmeniz gerekebilir. Gulet ve motor yatlar ise zorunlu olarak mürettebatla kiralandığı için mutfakta belirlediğiniz menüler personel tarafından en güzel şekilde hazırlanır. Siz de bu sürede güneş ve denizin tadını çıkarırsınız. 

Neler Yemeli?

Teknede kahvaltı
Teknede kahvaltı

Mavi yolculuk esnasında gerçekleştirdiğiniz birçok aktivite sonrası şu cümle aklınıza gelecek. “Deniz acıktırır.” Bu yüzden kahvaltılarınız enerjiniz ve muhteşem koylarda geçireceğiniz ilk anlar için oldukça değerlidir. Besin değeri yüksek bir kahvaltı sofrası mavi yolculukların olmazsa olmazıdır. Tüm gün bol sıvı tüketmeniz de aktif tatiliniz süresince sağlığınız için son derece önemlidir. Öğlen yemeklerinde ise daha hafif sebze yemekleri hem sağlığınız için hem de şişkinlik yaşamamanız için gayet uygun olacaktır. Akşam en taze balıklara kaptan ve personelleriniz aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Et ve tavuk için farklı birçok menüyü teknelerimizin aşçıları en güzel şekilde sizlere sunarlar.