Blog

Göcek`te Spor ve Aktiviteler

Göcek temiz havası, maviyle yeşili buluşturan doğası ve spor olanaklarıyla sağlıklı yaşam için ideal bir yer. Göcek`te en çok su sporları yapılıyor. Regattadan dağ yürüyüşüne kadar bir çok spor faaliy...

Göcek temiz havası, maviyle yeşili buluşturan doğası ve spor olanaklarıyla sağlıklı yaşam için ideal bir yer. Göcek`te en çok su sporları yapılıyor. Regattadan dağ yürüyüşüne kadar bir çok spor faaliyeti yapabilmenize imkan tanıyor. Su sporlarından başta yüzme olmak üzere en çok su kayağı, regatta, yelken, sörf, dalgıçlık, ringo, banana yapılmaktadır. 2011 yılından itibaren 4 tenis kortuyla hizmet veren Göcek Tenis Kulübünde, buhar odası, cafe ve çocuk parkı bulunuyor. Son olarak 2014 sezonunda açılışı yapılan Switch Göcek Bowling salonunda eğlenceli saatler sizi bekliyor.

Göcek Tenis Kulübü

Telefon: +90 252 645 2050
E-Posta: info@gocekteniskulubu.com
Adres: Camtaş Cad. No:9 Göcek,Fethiye - MUĞLA
Toplam 4,200 m² alan içerisinde 4 toprak kort, 2 adet soyunma odası , her bölümde birer adet buhar odası, Cafe, otopark ve çocuk parkımız bulunmaktadır. Tüm yıl boyuncada açık alanda tenis oynayabilirsiniz.

Göcek Yat Kulübü

Telefon: +90 252 645 1549
Adres: İskele Caddesi - Kumburnu Mevkii, Göcek - MUĞLA / TÜRKİYE
Göcek Yat Kulübü Spor Derneği, 04 Ocak 1999 tarihinde, Göcek’te yelken sporunu geliştirmek, bu spora olan ilgiyi arttırmak, yaygınlaştırmak, bu konuda çocuklara ve gençlere eğitimler sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu amaçla; Göcek Yat Kulübü ; her yıl geleneksel olarak 2 Yat Yarışı Haftası düzenlemektedir. Mayıs ayı içerisinde “ Göcek Yarış Haftası – 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası“ ve Kasım ayı içerisinde “ Sonbahar Yarış Haftası – 10 Kasım Atatürk Kupası”. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz toplam 25 yat yarışı haftasında, ülkemiz yelkencileri yanısıra, yaklaşık 15 ülkeden birçok yelkenci dostumuz Göcek’i ve Göcek koylarımızı keşfetmiştir.