Mavi Yolculuk Blogları

En Çok Tercih Edilen Mavi Yolculuk Rotaları

En Çok Tercih Edilen Mavi Yolculuk Rotaları

Birden fazla standart rotanın olduğu veya sizin isteğinize göre planlanabilecek bir rota ile organize edebileceğiniz Mavi Yolculuklar ile siz nereye isterseniz oraya gidebilirsiniz. Tekneniz ile Göcek`ten çıkıp Doğu yönüne seyir etmek istediğinizde, Fethiye, Ölüdeniz, Kaş, Kalkan, Kekova, Kemer ve Antalya`ya kadar uzanabilirsiniz. Batı yönünde seyi..

Göcek - Kaş - Kalkan - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Yunan adaları (1 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Antalya - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Fethiye - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Bodrum ve Koyları - Göcek (2 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Bodrum ve Yunan Adaları (2 Haftalık Rota) Rotanızı Kendiniz Belirleyin

Göcek Koyları ve Adalar

Göcek Koyları ve Adalar

Göcek, "tekne tatili" ya da "mavi yolculuk" olarak adlandırılan son yılların en popüler turizm sektörü haline gelmiş, seçeneklerini dolu dolu yaşayabileceğiniz ve size bu konuda tüm imkanları eksiksiz sunan bir destinasyondur. Bareboat olarak kiralanabilen yelkenli kiralama ve katamaran kiralama seçeneklerinin yanı sıra mürettebatlı kiralanması yas..

Göcek'te En Çok Ziyaret Edilen Lokasyonlar Göcek Adası Yassıca Adaları Bedri Rahmi Koyu Kleopatra Hamam Koyu Tersane Adası Boynuzbükü Koyu Yavansu Koyu - Martı Koyu Göbün Koyu Killebükü Koyu Sıralıbük Koyu Akvaryum Koyu Cennet Koyu Merdivenli Koyu

Göcek Marinaları

Göcek Marinaları

Göcek özellikle sessizliği ve doğallığı ile diğer tatil bölgelerinden çok farklıdır. Toros Dağları’nın Akdeniz’de son bulduğu bölgede bulunduğu için çok sayıda adaya sahiptir. Göcek denizinin doğal dalga kıranları sayesinde denizin bir havuz gibi güvenli olması, denize ilk açılan yelkencilerin yaşayabilecekleri tüm zorlukların da önüne geçer. Ada v..

Dünya Standartlarında Marinalar Göcek Village Port / Marinturk D-Marin Göcek Marina Göcek Exclusive / Marinturk Göcek Mucev Marina Göcek Club Marina Göcek Skopea Marina

Göcek Çevresi ve Gezilecek Yerler

Göcek Çevresi ve Gezilecek Yerler

Göcek, birçok doğa harikası koya ve tarihi kalıntılara ev sahipliği yaptığı için, tatil bölgeleri içerisinde ilk sıralardadır.Göcek turizmde tercih sebebi olarak sıralayabileceğimiz bir çok maddeye kendi üzerinde sahip bir bölgedir.  Yat turizminin hakim olduğu bu alanda coğrafi yapı, deniz güvenilirliği, rüzgar ve dalgaların yatçılık içi..

Gemiler Adası Letoon Antik Tiyatrosu Tlos Kayaköy Telmessos Antik Tiyatrosu Xanthos Antik Kenti Katrancı Koyu İztuzu Plajı Sarıgerme Plajı Kabak Koyu Kelebekler Vadisi Saklıkent Ölüdeniz

Göcek Spor ve Aktiviteler

Göcek Spor ve Aktiviteler

Göcek, temiz havası, maviyle yeşili buluşturan doğası ve spor olanaklarıyla sağlıklı yaşam için ideal seçeneklerden biri. Göcek`te en çok su sporları yapılıyor. Regattadan dağ yürüyüşüne kadar bir çok spor faaliyeti yapabilmenize imkan tanıyor. Su sporları arasından başta yüzme olmak üzere en çok seabob, su kayağı, regatta, yelken, sörf, dalgı..

Seabob Göcek Su Sporları Göcek Tenis Kulübü Göcek Yat Kulübü

Göcek Havalimanı Transferi

Göcek Havalimanı Transferi

Göcek'e hava, kara veya deniz yolu ile ulaşabilirsiniz. Deniz yolu ile ulaşacaksanız gelmeden önce Göcek marinaları sayfamızdan marinaların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karayolu kullanarak gelmek isteyenler Burdur, Antalya, Muğla bağlantısı ile tüm illerden gelebilir. Genellikle tüm büyükşehirlerimizden Fethiye veya Dalaman'a otobüs seferl..

Göcek'e Nasıl Gidilir Dalaman HLM - Göcek

Göcek Koylarındaki Restaurantlar

Göcek Koylarındaki Restaurantlar

'Göcek'te mavi yolculuk' denilince akıllara ilk gelen: enfes doğası, birbirinden güzel koyları ve tarihi kalıntıları olsa da, demir attığımız koylarda bulunan restoranlar ve enfes yemekleri güzel bir tatil için olmazsa olmazımızdır. Biz de bu yazımızda sizler için Göcek Koyları ve Adalarında ki Restoranları listeledik.

Olive Restaurant / Bedri Rahmi Koyu Likya Onno Restaurant - Bedri Rahmi Koyu Adaia Restaurant / Kleopatra Hamam Koyu Tersane Adası Restaurant Boynuzbükü Restaurant Göbün Restaurant Sarsala Restaurant

Göcek ve Çevresi

Göcek ve Çevresi

Sizler için Göcek ve çevresindeki koyların en güzel fotoğraflarını derledik.

Göcek ve Koyların En Güzel Fotoğrafları

Göcek

Göcek

Modern Göcek, Türkiye'nin güney batı kıyısında yer alan Muğla ili Fethiye ilçesine bağlı şirin bir köydür. 1980'lerin başına kadar turistlerin Türkiye'nin güzelliklerini keşfetmeye başladığı küçük ve sessiz bir bölgeydi. Son zamanlarda Göcek, bölgede popülaritesinin artmasıyla hızla gelişmiştir.Göcek'e seyahat etmek çok kolay ve buraya geldiğinizde..

Dünyaca Ünlü Yat Limanı Göcek Bölgesi Göcek'e Nasıl Ulaşılır Göcek İçin En İyi Sezon Hangisi En Çok Ziyaret Edilen Göcek Koyları Kleopatra Hamam Koyu Tersane Adası Göcek Merkezi Göcek Tarihi

Göcek Otelleri

Göcek Otelleri

Göcek konaklama seçenekleri arasından tavsiye ettiğimiz otelleri aşağıda listeledik, tripadvisor, foursquare, facebook, twitter gibi sosyal medya uygulamalarından daha fazla bilgi alabilirsiniz.Göcek ve yakın çevresi, tarihi zenginlikleri ve deniz kenarındaki samimi yerleşkesiyle de ilgi görmektedir. Tarihi mekanları ve farklı yerleri görmek isteye..

Tavsiye Ettiğimiz Oteller Hotel Villa DanLin Göcek Ada Apart Otel Dedeminn Marina Otel Dedeminn Garden Hotel Grand Gocek Hotel Bucak Apart Hotel Arion Hotel

Göcek Tarihi

Göcek Tarihi

Göcek, geçmişte Likya uygarlığının gelişmiş iki kenti olan Telmesos (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında kalmış bir Likya yerleşimidir. Ne yazık ki birçok nedenden ötürü antik Kalimçe`den bugüne çok az yapı kalmıştır. Ana yerleşim alanı da net olarak tespit edilemediği için, herhangi bir kazı çalışması yapılmamıştır. Ana kaynak olan antik dönem ya..

Göcek Adını Neren Almış Göcek Kökenli Mitolojik Öykü İlk Uçan İnsan Efsanesi

En Sevilen Göcek Restoranları

En Sevilen Göcek Restoranları

Güneşin batışı ve denizin maviliği eşliğinde muhteşem bir yemek deneyimi için hizmetinizdeyiz. Can Restaurant ailesi olarak, profesyonel şeflerimiz ve güler yüzlü servis personelimiz ile tatilinize unutulmaz bir anı eklemek için hazır olacağız. Restaurantımız; zengin meze yelpazesi, lezzetli ara sıcakları ve taze balıkları ile dalga sesleri eşliğin..

Can Restaurant Flora Cafe Lotis Kitchen Restoran Caesar-Et Lounge

Mavi Yolculuk Aktiviteleri

Mavi Yolculuk Aktiviteleri

Tekne tatilleri zamanınızın çoğunu deniz üzerinde gerçekleştirdiğiniz bir tatil türü. Fakat bu sebepten sıkılacağını düşünenler fazlasıyla yanılıyor. Çünkü kiralanan tekne içindeki faaliyetlerin yanı sıra birçok koy ve karada kendilerini bekleyen onlarca aktivite var. Mavi tur rotaları üzerinde bulunan koylardaki işletmeler, dağ yolları, spor t..

Dalışlar Spor Kara Turları Trekking Balıkçılık Fotoğraf Çekimi

Çocuklarla Tekne Tatili

Çocuklarla Tekne Tatili

Ailenize ve kendinize ayıramadığınız zamanları telafi etmek için en güzel zamanlarımız tatillerdir. Mavi yolculuklar ailenizle geçireceğiniz şüphesiz en iyi tatil şeklidir. Ailelerin özellikle çocuklar için tedirgin olduğu konulardan biri olan kısıtlı alan ve mavi turdaki tehlikeler ise alınacak birkaç önlemle kolaylıkla giderilir. Deniz, kum, ..

Aktiviteler Mürettebatlı Tekne Kiralama

Çocuklar için Teknede Alınması Gereken Önlemler

Çocuklar için Teknede Alınması Gereken Önlemler

Çocuklarınızla sorunsuz bir tatil geçirmek için teknede alınması gereken güvenlik önlemlerinin aslında birçoğu siz gelmeden teknenizde alınmış olur. Ancak her şeye rağmen çocuklarınızı ufak bir gözetim altında tutmak ve bazı kurallar çerçevesinde seyahat etmek tekne tatilinizi daha verimli ve keyifli hale getirecektir kuşkusuz. Çocuklarımız içi..

Kural ve uygulama İhtiyaçlar Can yeleği Yanaşma Bol sıvı Çocuklarınızla birlikte aktivite

Sağlıklı Tatil için Mavi Tur

Sağlıklı Tatil için Mavi Tur

Mavinin her tonuna ve doğanın tüm renklerine tanıklık edeceğiniz koyları, güzel sokaklarında kaybolmak isteyeceğiniz sahil kasabaları, su sporlarının ve eğlencenin dibine vuracağınız aktiviteleriyle dolu mavi yolculuklar sağlığınız için tüm seçeneklere sahip. Ruhunuzun ve bedeninizin adeta yenilendiği ve kendinizi formda hissettiğiniz tekne tati..

Sportif tatil Bol bol güneş Temiz hava ve doğa Sakinlik ve Sessizlik Deniz suyunun faydaları

Tekne Tatillerinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Tekne Tatillerinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bir tekne kiralayarak başladığınız bu harika mavi yolculukların sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için yapmanız gereken aslında çok basit bazı kurallar vardır. Öncelikle teknenizde mürettebatın koyduğu kurallara kesinlikle riayet etmelisiniz. Onun dışında dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

Planlama Mümkün olduğunca az eşya Güneş Su tüketimi İlkyardım seti

Marmaris; Gulet Ayrıcalığı

Marmaris; Gulet Ayrıcalığı

İlçeye bağlı Bozburun, gulet imalatının ülkemizde zirvesinde bulunuyor. Ekim sonunda düzenlenen gulet festivali sayesinde binlerce tekne severin buluştuğu organizasyon görülmeye değer türden. Marmaris hali hazırda Türkiye’nin gece hayatı ve deniz turizminin şüphesiz en önde gelen ilçelerinden. Gulet seçenekleri, gelişen teknolojiyle birlikte he..

Rüyalarınızdaki Tatil Çiftlik koyu Turunç Koyu Amos Koyu Kumlubük Koyu Gebekse Koyu Bördübet Koyu (Kuş Cenneti)

Teknede Yeme İçme

Teknede Yeme İçme

Doğal güzellikler ve bol aktiviteler arasında geçirdiğiniz mavi yolculuğunuzda çoğu zaman deniz üzerinde olursunuz. Bu sürecin en lezzetli anları elbette hazırlanan muhteşem sofraların kurulduğu yemek zamanlarıdır. Ege ve Akdeniz’in izlerini taşıyan mavi yolculuklarda yeme içme son derece önemli bir eylemdir. Bu yüzden tekne tatili henüz başlam..

Menü oluşturma Mutfak Kimde? Neler Yemeli?

Adım Adım Tekne Kiralama

Adım Adım Tekne Kiralama

Bodrum’dan başlayıp Antalya’ya uzanan kıyı şeridinde yüzlerce koyun oluşturduğu Türkiye’nin en güzel manzaralarına rastlayacağınız mavi yolculuklar bir tekne kiralayarak gerçekleştirebileceğiniz en güzel tatillerinizden biri olacak. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken unsurları sıralayacak olursak;

Tarih seçimi Rota Belirleme Bütçe Tekne Tipleri Ulaşım

Yelkenli Markaları ve Modelleri

Yelkenli Markaları ve Modelleri

Denizcilik tarihinin en başından başlarsak rüzgar ve kürekler deniz araçlarının itiş için ilk iki kuvvetlerini oluşturmaktadır. Yelkenli tekneler temel olarak dört ana parçadan meydana gelse de teknolojinin ilerleyişi ve insanların teknelerden beklentisine göre sürekli değişim gösteren belli başlı özellikleriyle çok farklı türler ortaya çıkmışt..

Bavaria Bavaria Cruiser 34 Bavaria Cruiser 37 Jeanneau Sun Odyssey 349 Sun Odyssey 410 Sun Fast 3300 Sun Fast 3600 Dufour Dufour 310 Dufour 430 Dufour 56 Dufour 61 Bali Bali 4.1 Bali 4.4 Bali 5.4 Beneteau Oceanis 30.1 Oceanis 35.1 Oceanis 46.1 Oceanis 51.1

Mavi Yolculuk Rehberi

Mavi Yolculuk Rehberi

Tatiliniz için sınırsız bir mavi yolculuğa karar verdiğiniz andan itibaren başlayan çok keyifli bir sürecin içerisine dahil olursunuz. Mavi tur esnasında görmek istediğiniz koylardan yiyecek ve içeceklerinize kadar dilediğiniz seçimleri yapabilir ya da bunu acentenize bırakabilirsiniz. Deniz ve güneşin tadına varacağınız son yılların en revaçta..

Kiralama süreci Alışveriş Denizde yaşam Aktiviteler Kara yürüyüşleri

Tekne Tipleri

Tekne Tipleri

Mavi yolculuk için tekne kiralamaya karar verdiğinizde eğer ilk kez gerçekleştiriyorsanız bilmeniz gereken 3 tekne tipinin bu seyahatlerde kullanıldığı. Yelkenliler, motoryatlar ve guletler mavi turların vazgeçilmez tekneleri. Yelkenlilerin bir türü olan katamaran ise son yılların en çok tercih edilen tekne türleri arasında. Her biri belli başl..

Motoryatlar Guletler Yelkenliler Katamaranlar