Mavi Yolculuk Blogları

En Çok Tercih Edilen Mavi Yolculuk Rotaları

En Çok Tercih Edilen Mavi Yolculuk Rotaları

Birden fazla standart rotanın olduğu veya sizin isteğinize göre planlanabilecek bir rota ile organize edebileceğiniz Mavi Yolculuklar ile siz nereye isterseniz oraya gidebilirsiniz. Tekneniz ile Göcek`ten çıkıp Doğu yönüne seyir etmek istediğinizde, Fethiye, Ölüdeniz, Kaş, Kalkan, Kekova, Kemer ve Antalya`ya kadar uzanabilirsiniz. Batı yönünde seyi..

Göcek - Kaş - Kalkan - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Yunan adaları (1 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Antalya - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Fethiye - Göcek (1 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Bodrum ve Koyları - Göcek (2 Haftalık Rota) Göcek - Marmaris - Bodrum ve Yunan Adaları (2 Haftalık Rota) Rotanızı Kendiniz Belirleyin

Göcek Koyları ve Adalar

Göcek Koyları ve Adalar

Göcek'ten açıldıktan sonra sırayla Göcek adası, Yassıca adaları, Zeytin adası, Tersane adası ve Domuz adası adında 5 adet ada bulunmaktadır. Yassıca adaları, en büyüğü içinde küçük bir gölet olan, bir kaç küçük adadan oluşmaktadır. Göcek koyları ve Göcek adaları arasında gezinirken, Likya dönemine ait kaya mezarları gözünüzden kaçmayacak. Göcek mer..

Göcek'te En Çok Ziyaret Edilen Lokasyonlar Göcek Adası Yassıca Adaları Bedri Rahmi Koyu Kleopatra Hamam Koyu Tersane Adası Boynuzbükü Koyu Yavansu Koyu - Martı Koyu Göbün Koyu Killebükü Koyu Sıralıbük Koyu Akvaryum Koyu Cennet Koyu Merdivenli Koyu

Göcek Marinaları

Göcek Marinaları

Göcek özellikle sessizliği ve doğallığı ile diğer tatil bölgelerinden çok farklıdır. Toros Dağları’nın Akdeniz’de son bulduğu bölgede bulunmasından dolayı çok fazla adaya sahiptir. Göcek denizinin doğal dalga kıranları sayesinde denizin bir havuz gibi güvenli olması denize ilk açılan yelkencilerin yaşayabilecekleri tüm zorlukları bertaraf etmektedi..

Dünya Standartlarında Marinalar Göcek Village Port / Marinturk D-Marin Göcek Marina Göcek Exclusive / Marinturk Göcek Mucev Marina Göcek Club Marina Göcek Skopea Marina

Göcek Çevresi ve Gezilecek Yerler

Göcek Çevresi ve Gezilecek Yerler

Göcek, birçok doğa harikası koya ve tarihi kalıntılara ev sahipliği yaptığı için, tatil bölgeleri içerisinde ilk sıralardadır.Göcek diğer tatil bölgelerine göre tercih sebebiniz olacak birçok avantaja sahiptir. Yat turizminin hakim olduğu Göcek`te coğrafi yapı, denizlerin güvenli oluşu, rüzgar ve dalgaların yatçılık için uygunluğu, tarih kalın..

Gemiler Adası Letoon Antik Tiyatrosu Tlos Kayaköy Telmessos Antik Tiyatrosu Xanthos Antik Kenti Katrancı Koyu İztuzu Plajı Sarıgerme Plajı Kabak Koyu Kelebekler Vadisi Saklıkent Ölüdeniz

Göcek Spor ve Aktiviteler

Göcek Spor ve Aktiviteler

Göcek temiz havası, maviyle yeşili buluşturan doğası ve spor olanaklarıyla sağlıklı yaşam için ideal bir yer. Göcek`te en çok su sporları yapılıyor. Regattadan dağ yürüyüşüne kadar bir çok spor faaliyeti yapabilmenize imkan tanıyor. Su sporlarından başta yüzme olmak üzere en çok seabob, su kayağı, regatta, yelken, sörf, dalgıçlık, ringo, banan..

Seabob Göcek Su Sporları Göcek Tenis Kulübü Göcek Yat Kulübü

Göcek Havalimanı Transferi

Göcek Havalimanı Transferi

Göcek'e hava, kara veya deniz yolu ile ulaşabilirsiniz. Deniz yolu ile ulaşacaksanız gelmeden önce Göcek marinaları sayfamızdan marinaların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karayolu kullanarak gelmek isteyenler Burdur, Antalya, Muğla bağlantısı ile tüm illerden gelebilir. Genellikle tüm büyükşehirlerimizden Fethiye veya Dalaman'a otobüs seferl..

Göcek'e Nasıl Gidilir Dalaman HLM - Göcek

Göcek Koylarındaki Restaurantlar

Göcek Koylarındaki Restaurantlar

'Göcek'te mavi yolculuk' denilince akıllara ilk gelen: enfes doğası, birbirinden güzel koyları ve tarihi kalıntıları olsa da, demir atılan koylarda ki restoranlar ve enfes yemekleri güzel bir tatil için olmazsa olmazlardandır. Bizde bu yazımızda sizler için Göcek Koyları ve Adalarında ki Restoranları listeledik.

Olive Restaurant / Bedri Rahmi Koyu Likya Onno Restaurant - Bedri Rahmi Koyu Adaia Restaurant / Kleopatra Hamam Koyu Tersane Adası Restaurant Boynuzbükü Restaurant Göbün Restaurant Sarsala Restaurant

Göcek ve Çevresi

Göcek ve Çevresi

Sizler için Göcek ve çevresindeki koyların en güzel fotoğraflarını derledik.

Göcek ve Koyların En Güzel Fotoğrafları

Göcek

Göcek

Modern Göcek, Türkiye'nin güney batı kıyısında yer alan Muğla ili Fethiye ilçesine bağlı şirin bir köydür. 1980'lerin başına kadar turistlerin Türkiye'nin güzelliklerini keşfetmeye başladığı küçük ve sessiz bir bölgeydi. Son zamanlarda Göcek, bölgede popülaritesinin artmasıyla hızla gelişmiştir.Göcek'e seyahat etmek çok kolay ve buraya geldiğinizde..

Dünyaca Ünlü Yat Limanı Göcek Bölgesi Göcek'e Nasıl Ulaşılır Göcek İçin En İyi Sezon Hangisi En Çok Ziyaret Edilen Göcek Koyları Kleopatra Hamam Koyu Tersane Adası Göcek Merkezi Göcek Tarihi

Göcek Otelleri

Göcek Otelleri

Göcek konaklama seçenekleri arasından tavsiye ettiğimiz otelleri aşağıda listeledik, tripadvisor, foursquare, facebook, twitter gibi sosyal medya uygulamalarından daha fazla bilgi alabilirsiniz.Göcek ve yakın çevresi, tarihi zenginlikleri ve deniz kenarındaki samimi yerleşkesiyle de ilgi görmektedir. Tarihi mekanları ve farklı yerleri görmek isteye..

Tavsiye Ettiğimiz Oteller Hotel Villa DanLin Göcek Ada Apart Otel Dedeminn Marina Otel Dedeminn Garden Hotel Grand Gocek Hotel Bucak Apart Hotel Arion Hotel

Göcek Tarihi

Göcek Tarihi

Göcek, geçmişte Likya uygarlığının gelişmiş iki kenti olan Telmesos (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında kalmış bir Likya yerleşimidir. Ne yazık ki birçok nedenden ötürü antik Kalimçe`den bugüne çok az yapı kalmıştır. Ana yerleşim alanı da net olarak tespit edilemediği için, herhangi bir kazı çalışması yapılmamıştır. Ana kaynak olan antik dönem ya..

Göcek Adını Neren Almış Göcek Kökenli Mitolojik Öykü İlk Uçan İnsan Efsanesi

En Sevilen Göcek Restoranları

En Sevilen Göcek Restoranları

Güneşin batışı ve denizin maviliği eşliğinde muhteşem bir yemek deneyimi için hizmetinizdeyiz. Can Restaurant ailesi olarak, profesyonel şeflerimiz ve güler yüzlü servis personelimiz ile tatilinize unutulmaz bir anı eklemek için hazır olacağız. Restaurantımız; zengin meze yelpazesi, lezzetli ara sıcakları ve taze balıkları ile dalga sesleri eşliğin..

Can Restaurant Flora Cafe Lotis Kitchen Restoran Caesar-Et Lounge