Mavi Yolculuk Rehberi

Tatiliniz için sınırsız bir mavi yolculuğa karar verdiğiniz andan itibaren başlayan çok keyifli bir sürecin içerisine dahil olursunuz. Mavi tur esnasında görmek istediğiniz koylardan yiyecek ve içeceklerinize kadar dilediğiniz seçimleri yapabilir ya da bunu acentenize bırakabilirsiniz. Deniz ve güneşin tadına varacağınız son yılların en revaçta tekne tatili seçeneği için bu beş madde ise dikkat etmeniz açısından çok önemli.

Kiralama süreci

Tekne kiralama için verdiğiniz karar tatilinizin omurgası sayılır. Zamanınızın çoğunu geçireceğiniz teknenizde alınan hizmetlerden teknenin donanımına kadar her şeye hakim olmanız tedirgin olmanızın da önüne geçer. Bu süreçte tatil danışmanımız tarafından en doğru şekilde yönlendirilirsiniz. Yelkenli ve katamaranlar için mürettebat, talebinizle karşılanabilir. Motor yat ve guletler mecburi olarak en az bir kaptan ve bir mürettebatla kiralanır. Bu süre zarfında tercih edeceğiniz teknelerin konaklama kapasiteleri en önemli noktalardan biridir. Tatilinizi değerlendirmek istediğiniz zaman aralığından aktivite sıklığına kadar tekne seçimi son derece etkili olacaktır. 

Alışveriş

Kumanya ve kişisel ihtiyaçlarınız için alışverişinizi çıkacağınız süreye göre doğru bir şekilde ayarlamış olmanız gerekir. Acenteniz de talebiniz doğrultusunda alışverişinizi gerçekleştirebilir. Uzun süre denizde olacağınız için eksik bir ihtiyacınızın kalmamasına dikkat edin. 

Denizde yaşam

Turun başlayacağı gün, tekneyle ilgili tüm detayları acente yetkilisiyle görüştükten sonra eğer kaptanlı bir tekne kiralamışsanız kaptanınızın güvenlikle ilgili uyarılarının yer aldığı küçük bir brifingin ardından yolculuğunuza başlarsınız. Teknelerde kayıp düşmemeniz için dişli ve rahat terlikler tercih etmeniz isabetli olacaktır. Gün içerisinde en az iki koyda durur ve mavi yolculuğun muhteşem noktalarını keşfedersiniz. Deneyimli kaptanlar sayesinde bölgenin görülmeye değer noktalarına mutlaka ulaşırsınız. 

Aktiviteler

Kiraladığınız teknede su sporları için bazı ekipmanlar vardır. Bununla ilgili olarak da mutlaka kiralama sürecinde acentenizle iletişim kurmalısınız. Ancak mavi yolculuk rotalarında bulunan birçok koyda su sporları için mutlaka bir tesis de vardır. Neredeyse tümünü yapabileceğiniz bu yolculukta kaptanınız bu konuda da size yardımcı olacaktır. 

Kara yürüyüşleri

Uğrayacağınız bazı koylar ve adalar yürüyüş yapmak için son derece güzel doğaya sahip yürüyüşler yapabileceğiniz patikalara ev sahipliği yapar. Bu patikalardan kimi zaman antik bir kente kimi zaman denizi muhteşem bir açıyla izleyebileceğiniz harika bir tepeye ulaşabilirsiniz. Bu yüzden yanınızda mutlaka rahat bir spor ayakkabı bulundurmalısınız. Bu yürüyüşler sağlığınız için de son derece faydalıdır.